Тази е безопасната доза алкохол, посочи лекарят!
Коя е безопасната доза алкохол при двата пола. Това обясни лекарят Александър Огородников, цитиран от изданието "Reedus".
По думите му, жените усвояват по-трудно алкохола от мъжете и затова би трябвало да приемат по-малко пиене. Това се дължи на факта, че женското тяло съдържа 10% по-малко вода. Лекарят посочи и безопасната доза алкохол. И тя е бутилка слаба бира, чаша сухо вино, чаша шампанско, 45 грама водка или ракия или друг силен алкохол. Ако е прието само това количество, то то е напълно безопасно за здравето и организма ни. Тук обаче не става дума за системна или ежедневна употреба на спиртни напитки, категоричен е лекарят.
Силвия Борисова
Остави коментар