Глобяват ни, ако не спазваме една от мерките срещу коронавируса

https://kliuki.ws/klyuki/globyavat-ni-ako-ne-spazvame-edna-ot-merkite-sreshtu-koronavirusa/175280 Kliuki.ws
Глобяват ни, ако не спазваме една от мерките срещу коронавируса

От днес гражданите, които не спазват една от мерките срещу коронавируса, ще бъдат глобявани

[caption id="attachment_136463" align="aligncenter" width="300"]Глобяват ни, ако не спазваме една от мерките срещу коронавируса Глобяват ни, ако не спазваме една от мерките срещу коронавируса[/caption] Още една санкция във връзка с неспазване на мерките за ограничаване разпространението на коронавируса, влиза в сила от днес. За пътниците в градския транспорт, които не носят предпазна маска, законът предвижда солена глоба. За спазването на мярката ще следят и екипите на Центъра за градска мобилност и полицията, които започват съвместни проверки от днес. Пътниците, които нарушават забраната, ще бъдат сваляни принудително от превозното средство. Екипите на Градска мобилност ще разчитат на съдействие от страна на полицията. На подстъпите към метрото ще бъдат разположени полицейски патрули. Те ще следят дали гражданите спазват наложената мярка и носят предпазни маски. Законът предвижда санкция, която е в размер от 300 до 1 000 лева. При повторно нарушение, наложената глоба ще бъде в по-висок размер. Кметът на София Йорданка Фандъкова заяви, че постепенно се възобновява и работата на градския транспорт по делнично разписание. Градоначалникът допълни, че целта е да се избягва струпване на хора в градския транспорт. Фандъкова припомни, че маските в градския транспорт са задължителни по заповед на министъра на здравеопазването. Тя отново призова гражданите да използват защитни средства, докато пътуват в градския транспорт. Метрото ще функционира с намалено работно време. То ще осъществява дейност по зимен график. Нощният градски транспорт в столицата няма да работи. Точно след седмица контрольорите в градския транспорт се връщат към обичайния си режим на работа, пише pariteni.bg.