Докато у нас е проява на мъжкарство да се наливаш по кръчми или на домашно, топ тенисистът Григор Димитров обърна представите ни за „балкански субект“.
Наскоро, в подкаст, заедно с колегата си Циципас, спортната звезда призна нещо много лично. И то е, че не близва алкохол. Нито като тийнейджър, нито като световно известен спортист. Без значение дали празнува личен, семеен или какъвто и да е празник.
И не само че никога не се е напивал, ами дори не опитвал спиртни напитки.И не само че не му липсват, ами се чувствал повече от прекрасно…
Гришо сподели, че още когато бил на 16 години, в тенис школата в Барселона, обожавал да излиза с приятели. Всяка вечер той бил навън, по заведения, с другарите си.Но глътка алкохол не изпивал.
„Виждах какво прави алкохола с приятелите ми и буквално се отвратих. Затова не пия дори на рождения си ден. По някакви специални поводи отварям шампанско, разливам по чашите на останалите, но аз капка не слагам в устата си“, разказа тенисист № 1 у нас.
Приятелят му Циципас пък сподели, че също не употребява алкохол. Но за разлика от Гришо все пак обръща по чашка-две на празници. „Но определено не ми харесва“, побърза да каже той.
А след тези признания дамите още повече биха харесали Григор Димитров, а мачовците-да го зачеркнат тотално като балканец.
Източник: Crimesbg.com
Людмила Велинова
Остави коментар