Христо Терзийски обяви, че сигурността е на първо място за МВР, а тази година е имало ново предизвикателство за системата!
Тази година София е домакин на конференция „Сигурността в Югоизточна Европа“. Тя се организира под егидата на Министерството на вътрешните работи, Асоциацията на полицейските началници и Центърът за балкански изследвания към Университета за национално и световно стопанство. [caption id="attachment_145118" align="alignleft" width="280"]
Христо Терзийски участва в конференция за сигурността[/caption] Този път форумът се провежда онлайн, а темата е „Императиви за преосмисляне“. Участват само утвърдени специалисти в сектор „Сигурност“. Сред тях е и вътрешният министър Христо Терзийски. „Сигурността в Югоизточна Европа и в частност – на Западните Балкани, винаги е била сред приоритетите на МВР. Геостратегическата специфика на нашия регион се вписва в маршрутите, използвани от международната престъпност. Пред нас има редица предизвикателства – организирана и тежка престъпност, тероризъм, нелегална миграция и др. Новото сериозно предизвикателство пред сигурността през 2020 г. е разпространението на COVID-19“ – каза при откриването министър Терзийски. „Решаващо значение в борбата с престъпността имат прекита контакти, навременният обмен на информация и ранното предупреждение“, каза още Христо Терзийски, който оглавява МВР от края на юли тази година.
Милен Георгиев
Остави коментар