Оправдана ли е истерията покрай златото? (Вижте какво е мнението на експерта)

https://kliuki.ws/klyuki/opravdana-li-e-isteriyata-pokray-zlatoto-vizhte-kakvo-e-mnenieto-na-eksperta/174990 Kliuki.ws
Оправдана ли е истерията покрай златото? (Вижте какво е мнението на експерта)

Реална ли е истерията покрай златото?

[caption id="attachment_137695" align="aligncenter" width="300"]Инвестицията в злато се превърна в същинска истерия Инвестицията в злато се превърна в същинска истерия[/caption] През последните месеци се наблюдава същинска истерия на пазара на злато. Експерт разкри дали това поведение е оправдано. Димитър Алексиев, който е председател на съюза на златарите у нас коментира дали инвестицията в злато си заслужава по време на криза. Според него, презапасяването с благородния метал няма никакъв смисъл, освен ако не предстои война или се задава бедствие. Алексиев е категоричен, че покачването на цената на златото по време на пандемията е било спекулация. Той подчерта, цитиран от БГНЕС, че цената на търсения метал не може да се повиши, особено при свръх добив, пише БЛИЦ. Димитър Алексиев заяви, че златото е барометър за просперитета на обществото. Той е един от показателите за благосъстояние, както покупката на лек автомобил. Той съветва да не се предоверяваме на мнението на различните анализатори и най-вече на твърдението, че инвестицията в злато е най-сигурна. Експертът подчерта, че в банките се наблюдава нелоялна конкуренция и това се отнася и за заложните къщи. Димитър Алексиев, който е собственик на златарско ателие в столицата, споделя, че бизнесът му също е бил засегнат от пандемията. "Магазините ни бяха затворени два месеца. Хората бяха наплашени, както и ние", споделя той. Алексиев сподели още, че след отпадането на мерките златарското му ателие вече функционира, но клиентите са значително по-малко. Той добави, че българските производители са наистина малко и повечето магазини препродават купено злато.