Важна новина за семействата, които остават без детски надбавки

https://kliuki.ws/klyuki/vazhna-novina-za-semeystvata-koito-ostavat-bez-detski-nadbavki/173630 Kliuki.ws
Важна новина за семействата, които остават без детски надбавки
Родителите, които остават без детски, идната година ще ползват по-високи данъчни облекчения

[caption id="attachment_143909" align="alignnone" width="300"]Облекчения за родителите без детски Облекчения за родителите без детски[/caption] Днес правителството взе важно решение. От следващата година родителите ще ползват по-високи данъчни облекчения, гласи решение на бюджетната комисия по предложение на депутатите от ГЕРБ и Обединени патриоти. От днес новите текстове в закона за бюджета за 2021 г. са вече факт. Предвижда се годишният облагаем доход на един от родителите да се намалява с 4500 лв. за едно дете, с 9000 лв. за две деца и с 13 500 лв. за три и повече деца. Данъкът върху доходите е в размер на 10%. Това на практика означава, че дължимите налози от родителя ще бъдат намалени с 450 лв. за едно дете, с 900 лв. за две и с 1350 лв. за три и повече деца. В текстовете е посочено, че облекчението ще бъде ползвано еднократно За родителите с дете с увреждания облагаемият доход ще се намалява с 9000 лв. При тях налозите ще бъдат с 900 лв. по-малко. За семействата с деца с официален доход до 510 лв. на месец на всеки от членовете ще се отпускат детски надбавки. На тях се полага и данъчно облекчение, ако родителите работят или са декларирали други облагаеми доходи пред НАП. През следващата година детски надбавки ще получават само родителите с ниски доходи. За едно дете сумата е 40 лв., за две деца е 90 лв., за три деца - 135 лв., за четири деца - 145 лв. За всяко следващо дете помощта е в размер на 20 лв, пише Pariteni.bg.