Дърт гангстер се хвали: Аз ликвидирах Мерилин Монро!

На смъртния си одър мафиотът разкрива световна тайна

https://kliuki.ws/lyubopitno/dart-gangster-se-hvali-az-likvidirah-merilin-monro-2/236701 Kliuki.ws
Дърт гангстер се хвали: Аз ликвидирах Мерилин Монро!

Филмовата икона Мерилин Монро е била убита от известния английски гангстер Рони Крей. Той лично си е признал престъплението малко преди своята смърт – твърди в. „Дейли стар“.

Близнаците Реджи и Рони Крей са най-жестоките английски килъри през 60-те и 70-те години на миналия век. И двамата са абсолютни психопати и хомосексуалисти. Според запознати Рони е бил нает от американската мафия да извърши мократа поръчка, а работата е била истинско удоволствие за извратеняка.

76-годишният Джеймс Кембъл, бивш подчинен на Крей, разказва, че Рони бил нает от американците, които го информирали за всичко свързано с къщата и бита на Мерилин Монро в Лос Анджелис.

Кембъл разказа, че ударът, организиран от мафията през 1962 г, идвал от страха на президента Джон Кенеди, че Мерилин ще разкрие всичко за тяхната сексуална афера. През това време първа дама в Белия дом е Джаки Кенеди и връзката на мъжа й с филмовата икона би предизвикала национален скандал.

През март, 1969 г. и Реджи, и Рони са осъдени на доживотен затвор. Рони умира в затвора през 1995 г. от инфаркт. Реджи е освободен от затвора през 2000 г. пет седмици преди да бъде покосен от тежка болест.

Смъртта на Мерилин остава една от най-големите конспирации в американската история и до ден днешен..

Източник: „Уикенд“