Ангелогласната Деси Слава чества впечатляващ творчески юбилей – три десетилетия на музикалната сцена – с голям концерт в най-голямата зала в България.
Началото на кариерата ѝ е свързано с българския фолклор, когато още на 15-годишна възраст прави първите си стъпки в музиката. По-късно тя се утвърждава в различни жанрове, но най-голяма популярност добива като изпълнител в попфолка.
В интервю за предаването „На фокус“ по NOVA певицата споделя, че музиката за нея е форма на спасение и лично убежище. „Музиката е моето спасение. Тя е бягство от този свят“, казва тя, допълвайки, че изкуството винаги е било нейното най-силно вдъхновение.
По повод предстоящото юбилейно събитие, Деси Слава разказва, че концертът в края на годината ще бъде кулминация на 30-годишния ѝ път на сцена – път, белязан както от успехи, така и от лични изпитания.
Певицата коментира и отношенията в музикалната среда, като откровено признава, че завистта съществува навсякъде. Според нея това е нещо, с което се е научила да живее: „След толкова години вече съм претръпнала“, споделя тя.
През последните години изпълнителката се включи и в социално значими проекти, включително изпълнение на песен на Папи Ханс, посветена на темата за домашното насилие. Деси Слава разказва, че проектът е бил дълбоко емоционален за нея и е събудил лични спомени и силни чувства.
Сред най-личните ѝ творби остава песента „България в душата ми“, която дава и име на новия ѝ албум и концертно турне. Певицата описва процеса по създаването ѝ като изключително емоционален и признава, че е вложила цялата си душевност в нея.
Въпреки международните възможности, Деси Слава споделя, че винаги се връща към България с чувство на принадлежност и че именно тук се чувства най-добре – както в живота, така и на сцената.
Източник: сигнал
Tеодора Божкова
Остави коментар