Елизабет Втора ядоса британците
Кралица Елизабет Втора направи първата си публична проява извън двореца от март насам, но веднага получи критики от феновете. Някои от почитателите й бяха изненадани, че 94-годишният монарх не носи предпазна маска, въпреки продължаващата пандемия от коронавирус. Кралицата, придружена от внука си и бъдещ крал принц Уилям, се отправи към Солсбъри, за да посети лаборатория. Тя носеше дълго розово палто от "Stewart Parvin", което комбинира с шапка в същия цвят на дизайнерката Рейчъл Тревър-Морган.
Предпазна маска
Това, което липсваше обаче беше най-популярният аксесоар през последните месеци, а именно предпазната маска за лице. Интересното е, че нито един от екипа на Елизабет Втора, нито принц Уилям бяха с предпазни средства. Според кралски източници, предупрежденията не са били пренебрегнати и са били взети всички мерки за елиминиране на заразата. От двореца споделят, че социалната дистанция е била спазена, кралицата и Уилям повечето време са били навън, а всички хора, с които двамата са се срещали, са дали негативни проби за коронавирус. Правителството във Великобритания препоръчва на всеки да носи маски в почти всички затворени помещения, включително и там, където социалната дистанция не е достатъчна и на места, където ще бъдете в контакт с хора, които не познавате. "Тези, които не спазват препоръките, ще бъдат глобени", се казва още в съобщението. Всичките 49 души, които са били в контакт с кралското семейство, са били тествани за коронавирус и са дали отрицателен резултат. Кралицата заяви, че ситуацията в страната започва да се влошава, като случаите рязко се увеличават. През март Елизабет Втора напусна Бъкингамския дворец заедно със съпруга си принц Филип, за да се изолира в замъка Уиндзор. Оттам тя извърши две кралски задължения - изгледа парад на войските през юни и удостои сър Том Мур с титлата рицар. Кралицата също така присъства и на сватбата на принцеса Беатрис през юли. На церемонията бяха поканени само 20 гости. Посещението на кралското семейство тази седмица беше с цел да се отдаде почит на екипа, който е работил след отравянето на бивш шпионин и дъщеря му с Новичок преди две години. След героична работа лекари и специалисти успяват да спасят 67-годишния Сергей Скрипал и дъщеря му Юлия. Заподозрени за атаката са руски агенти. [caption id="attachment_142621" align="aligncenter" width="300"]
Елизабет Втора отнесе куп критики, че не носи маска сн. YouTube[/caption] Според кралски източници, посещението е трябвало да се случи през април, но е било отменено заради пандемията, предават от tialoto.bg.
Mary Lou
Остави коментар