„Гласът на Балканите и българската публика“: Цеца Величкович с български албум след концерт във Варна

Сръбската фолкзвезда Цеца Величкович бе зарадвана с изключително специален подарък след концерта си във Варна – фотоалбум, посветен на 20 години нейни изяви в България

https://kliuki.ws/lyubopitno/glasat-na-balkanite-i-balgarskata-publika-ceca-velichkovich-s-balgarski-album-sled-koncert-vav-varna/260927 Kliuki.ws
„Гласът на Балканите и българската публика“: Цеца Величкович с български албум след концерт във Варна

Албумът, озаглавен „Гласът на Балканите и българската публика“, съдържа хронологично подредени кадри от концертите на певицата у нас. Авторката Андрея Тодорова описва книгата като „визуална приказка за връзката между гласа и публиката“, където фокусът е върху споделената емоция между изпълнителя и феновете. Първите снимки са от стадион „Васил Левски“ на 14 юни 2006 г., а следват участията в „Арена“ от 2014 г. до днес, включително Варна, Несебър, Банско, Сливница, Слънчев бряг, Бургас и Благоевград.

На кадрите Цеца Величкович развява българското знаме и демонстрира любовта си към страната ни, дори когато е в родината си. Албумът включва също моменти от „Шоуто на Слави“ и срещи с български изпълнители като Азис, Глория, Ивана, Преслава и Анелия. По думите на авторката, тези снимки „носят специална енергия и символика и говорят за колегиално уважение и общ език, без значение от жанра“.

Особено място в албума заемат кадрите от първата среща на Андрея с Цеца във Враня – според нея това е „най-незабравимият ден от живота ми“. На последната страница тя дори оставя мечтата си: „Една от моите мечти е един ден да бъда твоят личен фотограф. Ако имаш желание, моята визитна картичка е тук.“

Този фотоалбум е не само колекция от снимки, а емоционално пътешествие, което показва силната връзка между Цеца Величкович и българската ѝ публика през последните две десетилетия.

Източник: телеграф