Оскар 2015: И победителите са....червенокоси!

https://kliuki.ws/lyubopitno/oskar-2015-i-pobeditelite-sachervenokosi/186914 Kliuki.ws
Оскар 2015: И победителите са....червенокоси!

Със статуетката на чичо Оскар си отидоха „обичайните заподозрени”

Заветният Оскар тази година си спести скандалите и отиде в повечето случаи при фаворитите – заслужили и гениални. Шикозната церемония в "Долби тиътър", в комплекс "Холивуд енд Хайленд" през 2015 година вече приключи. Феновете на киното с радост установиха, че тази година всичко протече по план – без неприятни изненади, видя kliuki.ws. Скъпоценният Оскар зарадва десетките галеници на съдбата от 17.30 ч. местно време (3.30 ч. у нас го гледаха само нощните птици). Емоциите продължиха три часа, но резултатите са налице: Хората, които посветиха година на живота си за "Бърдмен" и комедията "Гранд хотел Будапеща" прегърнаха по четири "Оскар” - а, "Юношество” - то на режисьора Ричард Линклейтър получиха по една статуетка, но същата съдба имаха "Игра на кодове" и "Теорията на всичко". Най-добрият филм за годината все пак се оказа "Бърдмен", чийто режисьор Алехандро Гонсалес Иняриту също получи мечтаният Оскар. Най-добър актьор нямаше как да бъде друг, освен Еди Редмейн за "Теорията на всичко". Той изигра перфектно страдащият гений Стивън Хокинг. Талантливият червенокоско добави статуетката към кошницата със статуетките на "Златен глобус", БАФТА, наградата на Гилдията на филмовите актьори. Еди Редмейн скромно се определи като късметлия и посвети "Оскар” - а си на болните от амиотрофична латерална склероза и на музата си - Стивън Хокинг и семейството му. edi rmeyn Партньорката му Фелисити Джоунс си остана с номинация но наградата за женска роля отиде при друго рижо изкушение - Джулиан Мур за "Все още Алис". julian moore Джей Кей Симънс получи мъжки Оскар в поддържаща роля в "Камшичен удар". Конкуренцията му е повече от впечатляваща –Робърт Дювал, Итън Хоук, Едуард Нортън и Марк Ръфало. Полският чернобяла лента "Ида" на режисьора Павел Павликовски зарадва диаспората в Щатите и родината-майка със статуетка. Комън и Джон Леджънд пък получиха своя Оскар за "Glory" – песента от "Селма". Дечицата се зарадваха от факта, че невероятната им "Героична шесторка" заслужи приз за най-добра анимация. Кралят на вечерта обаче си беше суперзвездата от любимия ни "Как се запознах с майка ви" - Нийл Патрик Харис. Човекът водил няколко други церемонии, дори тези на "Еми", развълнуван се нареди до имената на комедиантите водили награждаването с Оскар. „Това е сбъдната мечта за мен", заключи той.