Ръсел Кроу разкритикува остро филма „Гладиатор 2“ на режисьора Ридли Скот, като заяви, че продължението няма морален център. Дългоочакваната втора част, излязла през 2024 г., представи Пол Мескал в ролята на Луций – извънбрачния син на героя на Кроу – Максимус, от оригиналния филм.
Макар „Гладиатор 2“ да се представи добре в боксофиса и да спечели 460 млн. долара, оценката на критиците не успя да се доближи до успеха на първата лента, която спечели 5 награди „Оскар“, включително за най-добър филм и за най-добър актьор в лицето на Ръсел Кроу.
В интервю за австралийско радио холивудската звезда Ръсел Кроу заяви: „Смятам, че продължението, което дори не е нужно да назоваваме, е много тъжен пример за това как дори хората зад проекта не разбират какво направи първия филм специален. Не бяха пищността, нито зрелищата, нито действието. Това беше моралната основа“ – подчерта Кроу.

Според актьора генерал Максимус е следвал ясен морален кодекс от началото до края на филма и именно това го е превърнало в култов главен герой.
„Всеки ден от снимачния процес беше битка – битка да запазим характера на героя. Толкова често ми предлагаха интимни сцени и какви ли не неща за Максимус – така му отнемате силата. Жалко, че сегашните актьори нямат моята отдаденост“ – подчерта Ръсел Кроу.
Въпреки всичко, режисьорът – 89-годишният Ридли Скот, наскоро потвърди, че работи върху трети филм от поредицата.
Източник: „Уикенд“
Стенли Тенев
Остави коментар