Театралът легенда Мариус Куркински: Не гласувах на 19 април, по-късно разбрах, че е имало дата за избори

https://kliuki.ws/lyubopitno/teatralat-legenda-marius-kurkinski-ne-glasuvah-na-19-april-po-kasno-razbrah-che-e-imalo-data-za-izbori/264541 Kliuki.ws
Театралът легенда Мариус Куркински: Не гласувах на 19 април, по-късно разбрах, че е имало дата за избори

 

Актьорът Мариус Куркински създаде своя четиринадесети пореден моноспектакъл под заглавието „BG Мариус“. Режисьорът е работил по драматургичния текст в продължение на два месеца, като е съчетал произведения на Николай Хайтов, Ангел Каралийчев и лични писма от своите родители. Премиерата на пиесата се състоя на двадесет и четвърти април в зала едно на НДК, а по-късно през май бе представена и пред публиката в Бургас. Продуцент на мащабния театрален проект е Кирил Кирилов чрез своята популярна фирма „Ажур Пико“.

Новото представление е посветено изцяло на паметта на покойните родители на артиста. Мариус Куркински побърза да изкара спектакъла преди двадесет и девети април, когато се навърши точно една година от кончината на неговия баща. Актьорът споделя, че е преживял подобен тежък момент и през септември 2009 година, когато е трябвало да излезе на сцената броени часове след смъртта на своята майка. Днес той поддържа ежедневна връзка с брат си, но признава, че избягва да нощува в родния им дом във Варна.

Режисьорът разкрива, че заради тежкия творчески процес и засилените репетиции изобщо не е разбрал за провеждането на политическите избори през април и не е гласувал. Въпреки това Куркински усеща интуитивно, че новото правителство ще промени отношението към българския народ. Преди това актьорът е преминал през сурова школа при братя Райкови и тежка казарма. През предстоящото лято Мариус Куркински планира да снима важен филм и да подготви следващ театрален проект.

Източник: Уикенд