Наум и Теа оцеляха като по чудо в увеселителен парк в градчето Пефкохори. На въртележка в лунапарк загина 19-годишно момче. То се качило на атракциона заедно с брат си, а седалката се отлепила. Единият брат си ударил главата, а другият се държал като по чудо за част от конструкцията. Линейка закарала пострадалия до здравния център в Касандра, където по-късно починал.
Теа и Наум се качили на същия атракцион минути пи-рано.
"Сърцето ме заболя за опечеленото семейство и в същото време си представих, какво можеше да се случи с нас, пред очите на Амая", пише Теа в социалните мрежи.
"Въпроси много - какъв е контролът над тези атракционни, защо този лунапарк работи 20 години без разрешително? Отговор лично за нас - повече не бихме си позволили да рискуваме живота си на подобни места", добавя още нежната половинка на Наум.
58-годишният собственик на увеселителния парк е арестуван. Все още се издирва операторът на играта, който според очевидци, когато видял какво се случва избягал, без дори да спре работата на съоръжението.
По случая е образувано разследване. Експертиза ще установи точната причина за случилото се.
Източник: blitz.bg
Tеодора Божкова
Остави коментар