Две от известните тризначки от „Биг Брадър“ – Вяра и Надежда, се ожалиха от отношението на институциите към тях в Англия. Те споделят, че не получават необходимото съдействие нито от българския консул, нито от местните власти.
По думите им животът в страната е труден, а помощта от страна на българската общност също липсва. „Никой не ни обръща внимание, само ни питат през няколко часа дали сме добре и ни дават абсурдни съвети“, казват сестрите.
Те твърдят, че са оставени сами да се справят в среда, която определят като враждебна, и настояват за по-активна подкрепа от страна на българските институции за сънародниците зад граница.
Вяра, Надежда и Любов Стоеви – познати на всички като тризначките от първия сезон на „Биг Брадър“ през 2004 г., и до днес продължават да привличат внимание с нестандартното си поведение и колоритни изказвания.
Сестрите от Благоевград се превърнаха в едни от най-запомнящите се участници в риалити формата благодарение на характерната си реч и неподправена автентичност. След финала на шоуто тризначките останаха в светските новини – както с участия в други телевизионни формати, така и с личния си живот.
През последните години те живеят в чужбина, най-често в Англия или Испания, откъдето неведнъж са споделяли оплаквания за липсата на институционална подкрепа и трудностите на емигрантския живот.
Макар вече да не са толкова активно в публичното пространство, тризначките продължават да бъдат символ на първата ера на риалити телевизията у нас – персонажи, които разделят обществото, но неизменно остават в паметта на зрителите.
Източник: telegraph.bg
Tеодора Божкова
Остави коментар