Румен Луканов всяка вечер в „Сделка или не“ проявява отявлен сексизъм към младите и по-зрели жени. За непосветените ще обясним, че сексизмът спрямо жените не допуска възможността те да бъдат възприемани като пълноценни личности, компетентни професионалисти, способни да ръководят, да взимат отговорни решения за себе си и другите, да мислят, да се изправят пред опасни ситуации. [caption id="attachment_17137" align="alignright" width="286"]
Сексизъм в ТВ ефир.[/caption] Руменчо опипва, натиска, прегръща и целува всяка по-засукана или объркана от прожекторите жена с доволна усмивка. Отделно ги обърква и ги кара да се чувстват малко глупави или неспособни да отворят една обикновена кутия. Въпреки че е живял в САЩ, където това е напълно недопустима проява в ефир и тя може да доведе до съд, то тук в родния ефир става направо "весело". Това е нагледно доказателство, че сексизмът е проникнал също така в ТВ медиите, отъждествявайки мъжа с “човек”, а жената – със сексуален обект . Изцепките на Румен са поразяващи особено когато обгръща бюста на някоя жена, за да покаже как се отваря кутията. Да не говорим за утешителните прегръдки към дамите, които са разстроени от загубата. Вижда се, че на по-голямата част от жените не им допада този крайно натрапчив маниер на водещия. Скоро ще видим Румен Луканов и в Dancing Stars… a там го очакват нови предизвикателства с една „много мила девойка“ по негови думи. Не завиждаме на момичето, но пък крайно време е Румен да спре с тези крайно неприятни и арогантни прояви на сексизъм в ТВ ефир.
Kliuki.ws
Остави коментар