ЦСКА загуби от Базел с 1:3

460x600Българският вицешампион ЦСКА записа поредната си загуба в турнира Лига Европа, след като отстъпи, при гостуването си на швейцарския Базел с 1:3. Гелаберт откри в 35-ата минута за домакините. Негов удар срещна гърба на капитана на тима Хюгел и влезе във вратата на вратаря на българите Чавдаров. В 40-ата минута, за нарушение на Бранеков срещу Александър Фрай, бе отсъдена дузпа, превърната от Фрай в попадение – 2:0, информира агенция Фокус. През втората част, подобно на развитието през първите 45 минути, ЦСКА бе тимът, търсещ гола по-настоятелно, като той не закъсня. В 60-ата минута, след изпълнение на ъглов удар Янчев се озова сам зад защитата на домакините и с красиво попадение направи 1:2. Само 7 минути по-късно обаче отново Александър Фрай направи 3:1, след нова грешка на Бранеков в защитата на ЦСКА, оставила го сам срещу Чавдаров. Така със спечелените 3 точки тимът на Базел остава лидер в група "Е", като вече има актив от 9 спечелени. ЦСКА е последен с една. В другия мач от групата италианският Рома победи като домакин английския Фулъм с 2:1. Голът за гостите отбеляза Камара от дузпа, през първата част, а през втората Рома стигна до пълен обрат, с попадения на Рийзе и Окака. /Actualno.com