Златка Димитрова била на крачка от смъртта
Златка Димитрова едва била спасена от страшна болест. Черната Златка била на фатално разстояние от преплитане на червата. Годината е 2011 година, като била на крачка от смъртта заради спартанските диети и дехидратация. [caption id="attachment_108413" align="alignright" width="300"]
Златка Димитрова се увредила от зверско гладуване[/caption] От тогава Черната Златка страда от хроничен колит, като резултат от диетичните ограничения в храненето. Преди 16 години Златка Димитрова признава, че се хранела само с две мандарини и рядко „съгрешавала” с по един банан. И това не било достатъчно за Мис Плеймейт 2009. В допълнение моделката се ограничавала от прием на течности и дори пиела хапчета за допълнително дехидратиране. Оттогава бургазлийката имала ужасни болки в стомаха. Те се получавали дори при консумация на салата. „Състоянието ми се подобрява, но след известно време всичко се повтаря. Дори когато не ям, пак получавам болки, подуване, тежест и теглото ми при кризи непрекъснато играе, дори когато не хапвам”, обяснявала пред най-близките си бургазлийката. Единствено, когато била бременна със сина си Миро, се хранела обилно и с каквото си поиска, заради което нямала проблеми със стомаха. „Златка Димитрова дойде в Пловдив с обострен колит вследствие на диетична грешка. Тя беше правила някакви диети, доста изтощителни, и пристигна при нас с оплаквания, типични за хроничен колит”, сподели преди време д-р Енчев. По време на участието си в кулинарното шоу „Черешката на тортата” Черната Златка сподели, че не хапва салата. Причината била, че при консумацията й коремът я „скъсвал от болки”. Златка Димитрова допълнително влошила здравето си след бременността си, когато ударно сваляше килограми.
Людмила Велинова
Остави коментар