Дейвид Бауи: Отиде си със стил, какъвто светът не познаваше!

https://kliuki.ws/zvezdi/deyvid-baui-otide-si-sas-stil-kakavto-svetat-ne-poznavashe/185554 Kliuki.ws
Дейвид Бауи: Отиде си със стил, какъвто светът не познаваше!

Дейвид Бауи загуби битката с рака

Легендарният изпълнител Дейвид Бауи си отиде от този свят, навършил 69 години. Осемнадесет месеца гениалният музикант, певец и композитор е правел опити да се отърве от коварната болест, но тя го повали завинаги. Последната изява на изпълнителят на живо бе през 2006 година в Ню Йорк. Лъскавото издание „Ролинг Стоун” класира британската легенда на 29-то място в класацията на топ сто най-велики артисти на всички времена. Легендата на музиката Дейвид Бауи е създателят на глем рока. Той е не само музикант, певец, но и продуцент, аранжор, актьор и аудио инженер. Започва да се занимава с музика още на 13 години, в средата на 60-те години. През 70-те пътят му е белязан със слава. Добива голяма популярност в Англия с хитовото си парче „ Спейс Одити”. Творческата му биография е богата, много извън тези тридесет албума, които издава. В средата на 70-те музикантът прекалява с наркотиците. Поведението му става все по-налудничаво, но в края на 70-те успява да се отърве от тяхното влияние. Дейвид Бауи има два брака и две деца- Дънкан и Александра. Преди излизането на тавата „Спейс Одити” през 1969 г., която отново става хит във Великобритания, се появява в женски дрехи и си признава, че си пада по собствения си пол. Само три дни преди да почине, излезе новия му албум със седем песни "Blackstar". С него Дейвид Бауи се надсмя над смъртта и си отиде със стил, какъвто светът на познаваше. Но ни остави неповторимите си песни и жаждата си за музициране. Той не се опитваше да се хареса, както правят много хора, беше искрен и неподправен. Завинаги ще остане в паметта ни с „Лабиринт” и музиката ни към него. Дейвид показа, че верният път е въпрос на избор. [caption id="attachment_73940" align="aligncenter" width="300"]Дейвид Боуи ни завеща огромно наследство от музика Дейвид Бауи ни завеща огромно наследство от музика[/caption] През февруари 2014 г., на наградите БРИТ получава приз за „най-добър британски изпълнител”.Светът застина пред гения на твореца.devi da „Израснах с музиката на Дейвид Бауи. Той беше майстор на изобретателността”, написа за него в социалните мрежи британския премиер Дейвид Камерън. [caption id="attachment_73942" align="aligncenter" width="300"]Дейвид Бауи бе майстор на превъплащението Дейвид Бауи бе майстор на превъплащението[/caption] Звезди и певци също отдадоха почит на британската легенда в Интернет. Кралицата на попа Мадона сподели с натежало сърце:” Този велик музикант промени живота ми. Таланлив. Уникален. Гениален. Късметлийка съм, че го срещнах”.