Оскар 2016: Крис Рок скандализира с реч! („Сипа” и на Джейда Пикет-Смит)

https://kliuki.ws/zvezdi/oskar-2016-kris-rok-skandalizira-s-rech-sipa-i-na-dzheyda-piket-smit/185281 Kliuki.ws
Оскар 2016: Крис Рок скандализира с реч! („Сипа” и на Джейда Пикет-Смит)

Крис Рок изпълни очакванията – откри „Оскар”-ите с реч, за която дълго ще се говориКрис Рок

разтърси церемонията Оскар за 2016-та с реч, която може да бъде обобщена с „Холивуд, вие сте расисти!”. Комикът обаче не наказа само Големите босове, ами и „сипа” доста жлъч и по адрес на госпожата на Уил Смит, видя kliuki.ws. Помните ли сериалчето „Всички мразят Крис”, посветено на детството на Крис Рок. Както изглежда такова ще е положението в Холивуд поне следващия месец. Просто комикът изпълни очакванията на хората да води така, че да предизвика незабравими емоции. Крис пренаписа речта си след като Джейда Пикет-Смит и неколцина други актьори решиха да бойкотират церемонията Оскар 2016, защото нямало номинирани афроамериканци в най-престижните категории. Джейда беше опонирана от „своите” като Дензъл Уашингтън и Джейми Фокс, които дадоха да се разбере, че ако си достатъчно кадърен, все ще получиш номинация. Крис Рок обаче обра точките – съсипа и двата лагера! Комикът започна ударно: „Вече разбрахме, че „Оскар”- ите са „изборът на белите хора” – чернокожи няма в нито една главна номинация. Но аз се радвам, че е така, защото нямаше да стана водещ! И отново щеше да ви забавлява Нийл Патрик Харис! Много ме караха да бойкотирам наградите, но не исках да си давам хонорара на Кевин Харт! Какво сте се вторачили в 88-мата церемония?! Това ни се случва вече 71 пъти! Ако искате да виждате черни „оскари”, направете отделна церемония като „най-добър чернокож приятел”. Питате ме дали има расисти в Холивуд?! Да, така е! Но нещата вече се променят! Имаме си черен „Роки”!” [caption id="attachment_76567" align="aligncenter" width="446"]Никога вече Оскар без чернокожи, никога вече Крис - водещ Никога вече Оскар без чернокожи, никога вече Крис - водещ[/caption] Крис Рок поиска не бойкот, а чернокожите да получат равен шанс с белите в киноиндустрията! И спазвайки това, насоли и добрата стара Джейда Пикет-Смит: "Джейда да бойкотира "Оскарите" е същото като аз да бойкотирам гащите на Риана. Не съм поканен". За да стане още по-солено продължи: "Разбирам, че Джейда е ядосана, заради това, че съпругът й Уил не е бил номиниран за "Сътресение", но не беше честно и да му платят 20 милиона долара за "Този див, див запад".