Шумахер се оправя, отново го вадят от комата
Михаел Шумахер бавно, но сигурно се възстановява от пневмонията, която му се наложи да преживява. Пилотът от формула 1 успя да преодолее фаталното заболяване, въпреки че състоянието му в един момент беше критично. В официално съобщение от семейството на пилота се казва, че той е успял да се пребори с пневмонията и отново е започнал да се събужда. Близките му вярват в него и се надяват, скоро да се възстанови.
Междувременно полицията в Гренобъл продължава с разследването около инцидента. По думите им Михаел Шумахер е паднал от ски пистата и е получил мозъчна травма именно заради камерата на каската си. Според разследващите причината за удара не е дефектна екипировка, а камерата, която е отслабила стабилността на каската.
[caption id="attachment_39711" align="aligncenter" width="300"]
Шумахер пребори пневмонията[/caption]
В лабораторията в Гренобъл вече правят тестове по проблема, но според тях именно камерата е главната причина за удара по главата. Разследването вече показа, че Михаел Шумахер е карал с ниска скорост и дори при падането, не е трябвало да пострада толкова сериозно.
Следствието продължава, а близките на Шумахер продължават да се молят за живота му. Михаел Шумахер вече 50 дни е в кома, но фенове и приятели се надяват, че ще успее да излезе от нея и да се възстанови от травмата.
Kristina Mileva
Остави коментар