Шумахер излиза от кома, пребори пневмонията

https://kliuki.ws/sviat/shumaher-izliza-ot-koma-prebori-pnevmoniyata/189101 Kliuki.ws
Шумахер излиза от кома, пребори пневмонията

 Шумахер се оправя, отново го вадят от комата

Михаел Шумахер бавно, но сигурно се възстановява от пневмонията, която му се наложи да преживява. Пилотът от формула 1 успя да преодолее фаталното заболяване, въпреки че състоянието му в един момент беше критично. В официално съобщение от семейството на пилота се казва, че той е успял да се пребори с пневмонията и отново е започнал да се събужда. Близките му вярват в него и се надяват, скоро да се възстанови.

Междувременно полицията в Гренобъл продължава с разследването около инцидента. По думите им Михаел Шумахер е паднал от ски пистата и е получил мозъчна травма именно заради камерата на каската си. Според разследващите причината за удара не е дефектна екипировка, а камерата, която е отслабила стабилността на каската.

[caption id="attachment_39711" align="aligncenter" width="300"]Шумахер пребори пневмонията Шумахер пребори пневмонията[/caption]

В лабораторията в Гренобъл вече правят тестове по проблема, но според тях именно камерата е главната причина за удара по главата. Разследването вече показа, че Михаел Шумахер е карал с ниска скорост и дори при падането, не е трябвало да пострада толкова сериозно.

Следствието продължава, а близките на Шумахер продължават да се молят за живота му. Михаел Шумахер вече 50 дни е в кома, но фенове и приятели се надяват, че ще успее да излезе от нея и да се възстанови от травмата.